U nových traktorů je doprava po ČR ZDARMA. U ostatních individuálně, dle nabídky. Rozvážíme po celém ČESKU a SLOVENSKU.

Mulčování trávy

Hlavní techniky sekání

Sečení trávy lze rozdělit do tří základních způsobů. Trávu můžeme buď jen posekat a nechat být, ta vyjde buď zadním tunelem nebo bočním ven a tím to pro nás končí. Tato technika se moc nedoporučuje, tráva pak může hnít, což má potom za následek, že bude pokrývat trávník, který nebude mít dostatek vláhy a živin a budou vznikat ošklivé travnaté plochy.

Dále tu pak máme klasický sběr do koše. Posekaná tráva jde přímo do koše. Hlavní nevýhodou tohoto způsobu je jednoznačně nutnost neustále vysýpat koš ať už u sekačky nebo zahradního traktoru.

Poslední možnost je mulčování. Jedná se asi o nejlevnější a nejméně časově náročný způsob sekání. Pokud budeme mulčovat, tak se nemusíme starat o vysýpání koše nebo hrabání posekané trávy. Díky této technice se nemusíme starat ani například o hnojení trávy.

mulc

Jemné rozdrcení trávy

Mulčování je technika, při které dochází k několikanásobnému přeseknutí trávy. Ta se nesbírá o koše, nýbrž propadává skrze rotor sekačky zpátky na zem do trávníku. Zajistí se tím výživa a hnojení trávy. Samozřejmě odpadá možnost neustálého vysýpání koše. Což je pro uživatele určitě velké plus.

Mulčování je skvělé, ale...

Obecně můžeme říct, že mulčování je perfektní možnost, jak sekat trávu, ale ne vždy tomu tak je. Pokud je tráva příliš řídká, mulčovat se vůbec nedoporučuje. Hlavním důvodem jsou rostoucí plevele na trávníku. Mulčováním bychom je akorát rozšířili, jelikož se tráva "rozdrtí" malé kousíčky a "rozpráší" zpět na trávník.

Kdy mulčovat?

Jak jsme se už zmínili, mulčování se nedoporučuje, když je tráva moc řídká. Teď se podíváme na to, kdy vlastně mulčovat. Rozhodující faktor je určitě délka trávy. Na začátku sekací sezóny, tedy začátkem jara se mulčování nedoporučuje, jelikož je tráva příliš vysoká a hustá. Nedocházelo by ke správnému rozkladu. Je tedy vhodné při prvním sekání trávy sbírat do koše a mulčovat až příště. Délka trávy pro mulčování by se měla pohybovat kolem 25 cm a frekvence mulčování by měla být jednou měsíčně.

Závěrem

U nás si můžete koupit zahradní traktor, který dokáže vše (sběr, výhoz, mulčování). Máme tu také sekačky, které umí taktéž mulčování. Záleží pouze na Vás, co se Vám hodí a co by jste chtěli. Vysvětlíme Vám jak zacházet s traktorem, sekačkou nebo čímkoliv jiným. Podívejte se na nabídku nových nebo použitých traktorů, určitě si vyberete! :)

 

 

zdroje: http://www.chytre-bydleni.cz, http://www.abecedazahrady.dama.cz